Збільшити раніше задекларований ПДВ: як правильно сплатити

Збільшити раніше задекларований ПДВ: як правильно сплатити
Офіс великих платників податків ДФСУ розповідає, що відповідно до п. 200-1 п.1 та п. 200-1 п. 2 ПКУ розрахунки з бюджетом у системі електронного адміністрування ПДВ здійснюються з рахунків, відкритих платникам податків в системі електронного адміністрування, крім випадку, передбаченого абз. 2 п. 87.1 ПКУ.
 
Механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням електронних рахунків визначено Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р. №569 (далі – Порядок №569).
 
Зокрема п. 20 Порядку №569 передбачено, що у разі подання платником податку уточнюючих розрахунків до податкових декларацій з ПДВ за попередні звітні (податкові) періоди, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з податку, що підлягають перерахуванню до бюджету, для перерахування таких зобов’язань до бюджету ДФС не пізніше наступного робочого дня подання таких уточнюючих розрахунків надсилає Державній казначейській службі (далі – Казначейство) реєстр платників податку, в якому зазначаються, зокрема суми податку, що підлягають перерахуванню до бюджету.
 
На підставі такого реєстру Казначейство перераховує суми податку до бюджету.
 
При цьому, п. 25 Порядку №569 передбачено, що сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом відповідно до пп. 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПКУ, та сплата передбачених ПКУ штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з поточного рахунку платника до відповідного бюджету.
 
Таким чином, у разі подання уточнюючих розрахунків до податкової звітності з ПДВ, які передбачають збільшення податкових зобов’язань, платники податку мають сплатити необхідну суму, що підлягає перерахуванню до бюджету на електронний рахунок. Суми штрафних санкцій та пені, а також визначені контролюючим органом податкові зобов’язання та нараховані ним штрафні санкції і пеня – до бюджету з поточного рахунка.
 

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Замовити дзвінок