Коли реєструвати ПН та РК за першу половину квітня

Коли реєструвати ПН та РК за першу половину квітня
🔺 Коли реєструвати ПН та РК за першу половину квітня – 26 чи 30 квітня?🔻
 
За п. 3 Порядку №1246 частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників ПДВ податкових накладних та/або розрахунків коригування та їх реєстрація або зупинення реєстрації, триває у робочі дні з 8:00 по 20:00.
 
Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків.
 
Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
 
А ось далі – інтрига!
 
Відповідно до розпорядження КМУ «Про перенесення робочих днів у 2019 році» у квітні поточного року робочий день 30 квітня (вівторок) перенесено на 11 травня (субота). Тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня. Саме так податківці наголошували в новині про сплату податків. Та це говорить про графіки банків та Держказначейства.
 
Як самі податківці працюватимуть на травневі свята, вони ще не повідомляли. І якщо вони переносити робочі дні не планують, то для них 30 квітня 2019 року є звичайним робочим днем.
 
Але як би не було, вихідний це день чи робочий, за законом для реєстрації ПН/РК 30 квітня мало б бути операційним днем!
 
Та не поспішаємо радіти, оскільки самі податківці цього ще не підтвердили. Так, якщо ЄРПН 30.04.2019 р. не працюватиме, це буде порушення, але сплачувати штрафи або судитися із ДФСУ не хотілося б.
 
Тому обережним платникам ПДВ радимо зареєструвати ПН/РК заздалегідь. Тим більше, що традиційно в останні дні реєстрації електронні сервіси ДФС працюють з перебоями. А ще ж слід враховувати технічні роботи.
 
Увага! Банки і Держказначейство 30 квітня точно не будуть працювати. Про це ми писали тут та тут.
 
Тож навіть, якщо податківці залишать 30 квітня операційним днем, поповнити свій рахунок СЕА ПДВ слід буде не пізніше 26 квітня.
 

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Замовити дзвінок