Вітаємо бухгалтерів з професійним святом!

Вітаємо бухгалтерів з професійним святом!

Вітаємо бухгалтерів з професійним святом ! Шановні друзі і колеги, бажаємо вам гарного настрою, здоров’я і душевного спокою!

7 цікавих фактів з історії бухгалтерії:

1. Ще в Стародавній Індії існували фахівці, які займалися обліком ведення сільськогосподарського виробництва. Але як самостійний вид діяльності професія бухгалтера сформувалася в XV столітті в Священній Римській імперії.
2. «Батьком» сучасної бухгалтерії вважається венеціанський математик Лука Пачолі. Він описав в 1494 році процедуру ведення бухгалтерського обліку, виведення балансу, ввів спеціальні терміни та знання, необхідні для роботи бухгалтера.
3. Слово «бухгалтер» походить від німецьких слів Buch – книга і Halter – тримач. Назва професії дуже точно відображає специфіку роботи бухгалтерів в епоху Середньовіччя, адже в ті часи дані про надходження і витрату матеріальних цінностей та грошових коштів заносилися в спеціальну книгу.
4. Недивлячись на те, що основи бухгалтерії мало змінилися за останні 500 з гаком років, існує 4 школи бухгалтерського обліку, кожна з яких практикує свої підходи до роботи – італійська, французька, німецька та англо-американська.
5. Якщо вірити статистиці, 86% співробітників сучасної бухгалтерії – жінки. У ФІДОБАНКу, наприклад, цей показник ще вищий – понад 96%.
6. В Україні день бухгалтера відзначається 16 липня, оскільки саме в цей день в 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні». А Міжнародний день бухгалтера відзначається 10 листопада.
7. Відповідно до стандартів Міжнародної асоціації бухгалтерів, до професійних бухгалтерів відносяться також аудитори, фінансові директори та податкові консультанти.

Вітаємо всіх бухгалтерів з професійним святом!
Бажаємо, щоб цифри Вас любили і складалися в потрібні Вам суми!

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Замовити дзвінок